Przystąpienie do programu

W dniu 25 października 2018 r., po kilku miesiącach przygotowań, Przedszkole Samorządowe nr 8 uroczyście dołączyło do ogólnopolskiej sieci PRZEDSZKOLI PROMUJĄCYCH ZDROWIE. To bardzo ważne wydarzenie dla całej społeczności przedszkolnej (przedszkole jest miejscem, w którym realizuje swoje różne zadania - rozwojowe, zawodowe, rodzicielskie, opiekuńcze, społeczność przedszkola, którą tworzą wszyscy pracownicy przedszkola, dzieci i ich rodzice).
Podstawą tworzenia Przedszkola Promującego Zdrowie jest koncepcja promocji zdrowia i wykorzystywane
w niej specyficzne podejścia. Promocja zdrowia jest nową, rozwijaną na świecie od lat 80. XX w., strategią działań dla umocnienia zdrowia ludzi – jednostek i społeczności. W 1986 r., w Karcie Ottawskiej Promocji Zdrowia – podstawowym dokumencie w tej dziedzinie – promocję zdrowia zdefiniowano jako proces umożliwiający ludziom zwiększenie kontroli nad własnym zdrowiem i jego poprawę. Najbliższe tej definicji jest nieco zmodyfikowane znane hasło: Nasze zdrowie w naszych rękach.
Oznacza ono, że ludzie – jednostki i społeczności – mogą i powinni podejmować działania w zakresie zapobiegania chorobom oraz poprawy i wzmacniania swojego zdrowia.

Dobrym duchem przedsięwzięcia jest Pani Urszula Szewczyk – koordynator rejonowy programu,
która będzie czuwać nad prawidłowością realizowanych przez nas zadań.

Nad działaniami podejmowanymi w przedszkolu pomagającymi nam ubiegać się
o certyfikat wojewódzki i krajowy czuwać będą Pani Renata Janiszewska i Pani Aleksandra Krakowiak.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie występu "Na straganie",
a także gościom za liczne przybycie na przedszkolną uroczystość.
 Jesteście WSPANIALI

na dole strony ULOTKA do pobrania

ulotka (pdf) 0.14mb, (pobrań: 156)