Certyfikat Wojewódzki

grudzień 2019 r.

Przedszkole Samorządowe nr 8 jako jedna z 24 placówek oświatowych z regionu otrzymało Wojewódzki Certyfikat Sieci Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie. Wicekurator oświaty Jolanta Kuropatwa wręczyła je dyrektorom i nauczycielom na konferencji „Edukacja dla zdrowia”, która odbyła się w Łodzi w dn. 05.12.2019 r.

Dziękuję Państwu za olbrzymi wysiłek i zaangażowanie. Wiem, jak wiele kryteriów należy spełnić, aby uzyskać zaszczytny tytuł szkoły promującej zdrowie – gratulowała przedstawicielom wyróżnionych szkół, przedszkoli i innych placówek oświatowych Jolanta Kuropatwa. Dodała, że edukacja zdrowotna dobrze wpisuje się w programy profilaktyczne szkół, ale jest również realną potrzebą XXI wieku. – Zdrowe dziecko to zdrowe społeczeństwo i zdrowy kraj. Kropla drąży skałę, dlatego już dziś różnymi sposobami musimy namawiać młodych ludzi do zdrowego trybu życia – podkreśliła wicekurator.
– Szkoła promująca zdrowie to swoisty klimat. To miejsce, w którym dobrze się czujemy i do którego chętnie wracamy. Dlatego chciałabym, aby takich szkół było jak najwięcej – powiedziała Urszula Szewczyk, wojewódzki Koordynator Sieci Szkół Promujących Zdrowie.
Przedstawicielom certyfikowanych placówek gratulowały również Ewa Sobór, dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Kuratorium Oświaty w Łodzi oraz prowadząca konferencję wizytator Barbara Tomczyk.

tekst pochodzi ze strony -> https://www.kuratorium.lodz.pl/konferencja-wojewodzka-edukacja-dla-zdrowia-2/

Przedszkole Samorządowe nr 8 jest jednym przedszkolem w Piotrkowie, które może pochwalić się tym zaszczytnym wyróżnieniem…nie spoczywamy na laurach…działamy dalej, by zdobyć certyfikat krajowy!